ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECIOM
Warsztaty

Rozwój zdolności manualnych

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór zajęć plastyczno-manualnych dla dzieci, które stanowią jedną z głównych form aktywności. Proponowane warsztaty twórcze pomagają kształcić i rozwijać sprawność motoryczną najmłodszych. Dzięki temu dziecko rozwija swoją samodzielność i buduje włąsną samoocenę, jak również postrzeganie i rozumienie świata.

Kreatywna nauka i zabawa  

Tematy warsztatów zostały dobrane tak, aby dzieci mogły rozwijać swoje talenty. Kładziemy nacisk na ekologię, zatem większość materiałów których używamy do pracy jest pochodzenia naturalnego. Uwielbiamy tworzyć dekoracje z drewna, juty i wszelkich darów natury. Prezentowane zajęcia mają charakter praktyczny, gdzie oprócz rozwijania sprawności ruchowych, dzieci zaspokajają również potrzebę działania, przeżywania i manipulowania przedmiotami.
Wycena dokonywana jest indywidualnie na podstawie ilości dzieci, godzin, rodzaju warsztatów oraz miejsca.

Ciekawa tematyka zajęć


WARSZTATY LEŚNE / EKOLOGICZNE

 

Na tych zajęciach rozmawiamy o lesie, jeżeli tylko pozwalaja nam na to warunki – przenosimy się do prawdziwego lasu, jeśli jesteśmy nieco ograniczeni – nasze pomieszczenie zapełni się wieloma leśnymi rekwizytami. Rozmawiamy o warstwach lasu, rodzajach drzew, zwłaszcza iglaków, dotykamy mchu, drewna, wiórów drewnianych i różnych innych rozmaitości jakie daje nam las. Na pamiątkę możemy zamknąć las w słoiku, wykonać obraz na korze lub wykorzystać gałęzie do pięknych naturalnych dekoracji.

PIĘKNA BIŻUTERIA HANDMADE


Stwórz razem z nami dedykowaną i niepowtarzalną biżuterię.
Na zajęciach z dziećmi robimy imienne kolorowe bransoletki, piękne naszyjniki albo kolczyki. Dzięki nawlekaniu na specjalne nitki silikonowe dzieci dodatkowo ćwiczą motorykę małą, niezbędną do prawidłowego rozwoju psychofizycznego.

DEKORACJE W BUTELCE / SŁOIKU

 

Dekoracje w szklanym słoju to rewelacyjny pomysł na każdą porę roku. Po wakacjach możemy zamknąć z nich wspomnienia lub stworzyć piękną pamiątkę tematyczną. Ciekawym pomsłem jest zaaranżowanie lasu w butelce.

MALOWANIE KOSZULEK / NADRUKI


Własny pomysł na koszulkę to świetne rozwiązanie na kreatywną zabawę z dziećmi. Posiadamy specjalne farby i flamastry do tkanin, błyszczące jety, szblony do nanoszenia wzorów a także przepiękne i różnorodne grafiki, które nakładamy metodą termotransferu. Przenosimy dzieci w świat mody, w którym nie ma ograniczeń w jej kreowaniu.


KOLOROWE PACHNĄCE MYDEŁKA

Warsztaty mydlarskie to świetna okazja do stworzenia własnoręcznie mydełka, którym można obdarować najbliższych, bądź umyć się nim. Uczestnicy samodzielnie wybierają formy i kształty , przyozdabiają  i nadają barwę oraz niepowtarzalny zapach. 

ZDOBIENIE EKO TOREB

 

Bawełniane torby to idealne rozwiązanie, dla wszystkich którzy dbają o środowisko naturalne. Na zajęciach z dziećmi poruszamy temat ekologii i bycia eko. Następnie najmłodsi wyrażają swoją ekspresję i tworzą unikatowe wzory przy pomocy specjalnych farb i produktów do ozdabiania płuciennych toreb. Pamiątkę zabierają dzieci ze sobą i może służyć jako torba na zakupy, worek na ubrania lub buty.

WARSZTATY MUZYCZNE


Warsztaty wokalne, rytmika, zajęcia z instrumentem - to wszystko przeprowadzamy w ramach proponowanych zajęć muzycznych. Nasz specjalista (wykszt. Akademia Muzyczna) to instruktor śpiewu, rytmiki oraz gry na pianinie. W ramach zajęć przeprowadzamy ćwiczenia na dykcję oraz uczymy się grać na instrumientach szkolnych Orffa.
Zapytaj nas o szczegółowy program. 

WARSZTATY TEATRALNE


Dzięki tym zajęciom dzieci nabędą wiedzę o teatrze, poznają zabawy dramowe, które pobudzają wyobraźnię i integrują grupę, a także nauczą się prostych ćwiczeń dykcyjnych i oddechowych. 
W części praktycznej dzieci będą robić pacynki, kukiełki, maski teatralne, formy do teatru cieni, elementy scenografii, elementy kostiumu teatralnego, Na koniec  warsztatów powstanie mini spektakl z wykorzystaniem tych rekwizytów, które wspólnie z dziećmi stworzymy.
Propozycje form warsztatów teatralnych :teatr dramatyczny (gdzie aktorem jest dziecko); teatr kukiełkowy; teatr pacynkowy; pantomima; teatr cieni; teatr tańca.EKSPERYMENTY

 

Mały chemik eksperymentuje. Aby zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, zjawiska przyrody i prawa fizyki konieczne jest przeprowadzenie własnoręcznego eksperymentu. Na tych warsztatach przybliżamy dziecom różne zależności i oddziaływania w naturze.

WARSZTATY OZDÓB FILCOWYCH

 

Fikuśne ozdóbki, piękne maskotki, drobne upominki. Takie cuda powstają przy pomocy dobrze wyciętego filcu, wypełnienia, ozdób i sprawnych rączek, które zszyją ze sobą wykrojone elementy. Te warsztaty mają jeszcze jedną ogromną zaletę - wspomagają ruch pęsetowy, niezmiernie ważny dla ogólnego rozwoju dzieci.

.

DEKORACJE SEZONOWE - STROIKI, PISANKI...

 

Tu możliwości jest ogrom. Tworzymy z dziećmi ozdoby sezonowe takie jak stroiki świąteczne, kolorowe pisanki, śliczne dekoracje z serduszek na walentynki, girlandy jesienne, ozdoby choinkowe i wiele innych.

.

NAUKA SKRĘCANIA BALONÓW ANIMACYJNYCH

 

Na tych zajęciach uczymy się tworzenia różnych kształtów z balonów. Poznajemy technikę nadmuchania balona w zależności od wzoru a następnie tworzymy wesołe pieski, kotki, szable, miecze, żyrafki, kwiaty, serca i wiele innych.

DECOUPAGE

 

Warsztaty decoupage to kreatywne sposoby na stworzenie pięknych przedmiotów dekoracyjnych. Dzieci poznają tą technikę i przy wykorzystaniu swojej ekspresji tworzą i ozdabiają różne przedmioty. Na zajęciach wykonujemy szkatułki, tacki, butelki-wazony, drewniane litery, podkładki i wiele innych.

WARSZTATY MAS PLASTYCZNYCH

 

W ramach tych warsztatów  własnoręcznie robimy kolorową ciastolinę, wykonujemy figurki i ozdoby z masy solnej, lepimy wulkany, malujemy na mleku, tworzymy malutkie cuda z modeliny. Takie zajęcia mają walory terapeutyczne.

.


Poprzez warsztaty dla dzieci tworzymy nowe możliwości wyrażania własnej ekspresji i samorealizacji, a wszystko to odbywa się w wyśmienitej atmosferze zabawy.

FORMULARZ
KONTAKTOWY

MASZ PYTANIA? CHĘTNIE
NA WSZYSTKIE ODPOWIEMY.

Zadzwoń lub napisz do nas.
Świadczymy usługi na terenie miasta Wrocław i okolic.

Mail: kontakt@mimisie.pl
Tel: 579 645 934

Kontakt telefoniczny w godzinach:

Poniedziałek – Piątek: 09:00-19:00
Sobota: 09:00-14:00
 
Jeśli potrzebujesz się z nami skontaktować w innym czasie, napisz do nas,
a my odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
 
Copyright 2018 © Mimisie
Projekt i wykonanie: Studio Graficzne Too Easy