ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECIOM
Nasza załoga

MiMiSiE to zespół ludzi, których łączy wspólna pasja i doświadczenie w pracy z dziećmi.

Doświadczone i zaufane nianie

Nasze nianie posiadają wykształcenie kierunkowe – pedagogiczne, psychologiczne. Sukcesywnie podnoszą swoją wiedzę na różnych szkoleniach i kursach. Obowiązkowo każda z nas posiada kwalifikacje jako opiekunka dziecięca poparte wielogodzinną praktyką oraz doświadczeniem w pracy z dziećmi.

 

Doświadczenie w organizacji imprez dziecięcych

Posiadamy także doświadczenie w zorganizowaniu wymarzonej imprezy dla dzieci.

Doskonale zdajemy sobie sprawę jak istotnym elementem w życiu dziecka jest zabawa. To ona daje dzieciom radość, będąc jednocześnie swoistą formą nabywania umiejętności, sprawności oraz wiedzy.

Nasze animatorki to kreatorki szczęścia. Mają duszę artystyczną i ukończyły szereg szkoleń z zakresu animacji czasu wolnego, animacji zabaw dziecięcych, animacji na urodzinkach oraz podczas wesel. Posiadają też niezbędne zdolności manualne i plastyczne, które wykorzystują między innymi przy malowaniu buziek (facepainting) i skręcaniu balonów.

 

Wyszkolona kadra pracowników

Nasz sekret tkwi w autorskim programie, utworzonym przez grupę specjalistów.
Podnosimy też swoje kwalifikacje podczas cyklicznych szkoleń.
Opracowujemy scenariusze zajęć i zabaw kierując się nurtem pedagogiki serca Marii Łopatkowej, gdzie główną rolę odgrywa miłość, zrozumienie i przyjaźń oraz metodami Marii Montessori wspierającymi spontaniczność i twórczość dzieci. Wpisujemy się w ponadczasową ideę Janusza Korczaka mówiącą o bezwarunkowej akceptacji i szacunku do dzieci, jako niezbędnym elemencie dla wychowania świadomych i dobrych ludzi.
Wzajemnie dzielimy się doświadczeniem, zdobytą wiedzą i obdarowujemy serdecznością.

W trosce o bezpieczeństwo Waszych pociech pragniemy zapewnić, iż każda z naszych opiekunek ukończyła kurs pierwszej pomocy dla dzieci i niemowląt w Akademii Pierwszej Pomocy we Wrocławiu – potwierdzony certyfikatem.

Obowiązkowo każda niania na stałe posiada aktualne badania sanitarno – epidemiologiczne wydane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we Wrocławiu.

Jednym z elementów przygotowania naszych niań do pracy z najmłodszymi jest kurs dokształcający, prowadzony przez Poradnię Zdrowego Odżywiania z zakresu edukacji zdrowotnej: zasad zdrowego żywienia dzieci oraz planowania dla nich jadłospisów.

 

Rekrutacja opiekunek dziecięcych

Rekrutacja naszej załogi to wieloetapowy proces.
Kandydatki na opiekunki weryfikujemy w rzetelnym procesie rekrutacyjnym, w którym uczestniczy między innymi psycholog i HR manager oraz założycielka MiMiSiÓW.

Bezpośrednią rekrutacją kandydatów zajmuje się nasz specjalista ds. rekrutacji Weronika – psycholog, absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym: International Human Resources Management / Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz studium Treningu i terapii grupowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Posiada doświadczenie w rekrutacji oraz wdrażaniu pracowników. Weronika uwielbia dzieci, a podczas studiów pracowała między innymi jako animator zabaw i wychowawca kolonijny.

Nad wszystkim czuwa nasz HR manager Jagoda – psycholog z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Psychologia. Dodatkowo posiada dyplom ukończenia studiów podyplomowych na AGH Kraków – „Employer Branding” oraz w WSB Wrocław „Business Coach”.

Założycielka

Dorota – założycielka MiMiSiÓW jest z wykształcenia pedagogiem, nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz absolwentką studiów magisterskich z psychologii w zarządzaniu. Jest też animatorem zabaw dziecięcych i odbyła szkolenia w zakresie: Animacje dla dzieci, Animator gier i zabaw oraz Animacje na urodzinach i weselu a także kurs z facepaintingu.

Ukończyła specjalistyczne szkolenia z metod terapii pedagogicznych, psychologii dziecka, biblioterapii i bajkoterapii, terapii przez zabawę i komunikacji dziecka z otoczeniem.
Jest też absolwentką kursu przygotowawczego na wychowawców placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży, zatwierdzonego przez Kuratorium Oświaty.
Odbyła również kurs z techniki masażu Shantala.

Posiada kwalifikacje i doświadczenie jako opiekunka dziecięca, poparte referencjami. W pracy z najmłodszymi z powodzeniem stosuje metodę bajkoterapii oraz masażu Shantala wpływającego na pozytywny rozwój maluchów.

Zafascynowana pedagogiką Montessori ukończyła kurs, warsztaty oraz webinaria w zakresie tych metod wychowawczych i roli otoczenia w procesie rozwoju np. przyjazna i rozwojowa przestrzeń od narodzin dziecka.

Posiada również wieloletnie doświadczenie w rekrutacji i wdrażaniu pracowników oraz ukończyła stosowne kursy, które odbyła m.in.: w Ośrodku Szkoleniowym Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu oraz Spółdzielni Pracy „Oświata”.

 

Copyright 2018 © Mimisie
Projekt i wykonanie: Studio Graficzne Too Easy